Дортмунд

  во

  Белгискиот фудбалер ја заврши работата околу пронаоѓањето на новиот ангажман. Аксел Витсе л е нов фудбалер на Борусија Дортмунд. Клубот од Германија се пофали ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите хрватски репрезентативци, Иван Перишиќ во ексклузивно интервју за „Спортске новости“ говореше за неговиот досегашен развој на кариерата, но ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Додека ги следиме досегашните успешни настапи на Шкендија, во продолжение дознајте кои екипи се веќе директно пласирани во групите на ЛШ за натпреварувачката ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Новата фудбалска сезона во Англија наскоро почнува, клубовите своите припреми ги приведуваат кон крајот, останува уште малку време за доведување некое ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Клаудио Пизаро и Вердер често се разделуваа, но изгледа како да се создадени еден за друг. Во јули перуанскиот центарфор одново се врати во Бремен и сега ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Најугледниот француски медиум, „Л’Екип“ пренесува дека Атлетико Мадрид е последниот клуб кој бил заинтересиран за услугите на Мичи Батсуаи од редовите на ...
  сите 16 | | | веќе видена