Дортмунд

  во

  Хулен Лопетеги издржа само 121 денови на клупата на Реал Мадрид, испадна двоен „лузер“, откако доби отказ и од позицијата селектор на Шпанија, сега и од ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Германскиот фудбалски сојуз започна истрага за инцидентите предизвикани од приврзаниците на Херта Берлин за време на натпреварот на клубот со Борусија Дортмунд ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На стартот од вториот дел, поточо во 49. минута пенал изнуди македонскиот фудбалер Дарко Чурлинов за У19 Келн. Сигурен реализатор на ударот од белата точка ...
  сите 10 | | | веќе видена

  " alt=Успешно попладне имаа екипите кои гостуваа во натпреварите од деветтото коло во Бундес лигата. На четирите натпревари на домашните тимови им препуштија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Немили сцени на натпреварот меѓу Борусија Дортмунд и Херта Берлинг, гостинските фанови имаа дуел со полицијата.Борусија Дортмунд не успеа да ја победи Херта, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Успешно попладне имаа екипите кои гостуваа во натпреварите од деветтото коло во Бундес лигата. На четирите натпревари на домашните тимови им препуштија само ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во германската Бундеслига попладнево се одиграа четири натпревари во кои учество земаа најголемите кандидати за пехарот Баерн Минхен и Борусија Дортмунд. Баерн ...
  сите 27 | | | веќе видена