Дортмунд

  во

  Борусија Дортмунд сама си се „попари“ губејќи ги, се чини, и минималните шанси за титула откако во 32. коло од Бундеслигата на гостувањето против Вердер во ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд издвои само реми на гостувањето кај Вердер Бремен при конечни 2-2. Изрбаниците на Лусиен Фавр прокоцнаа двојна предност и воедно ставија крај ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тренерот на Борусија Дортмунд, Лисиен Фавр ќе остане на чело на тимот и по крајот на сезоната, без разлика дали „жолто-црните“ ќе ја освојат титулата во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Тренерот на Борусија Дортмунд, Лисиен Фавр ќе остане на чело на тимот и по крајот на сезоната, без разлика дали „жолто-црните“ ќе ја освојат титулата во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Челниците на Рома ја одбиле понудата од ПСЖ, по завршувањето на сезоната Един Џеко да се пресели во Париз, а Единсон Кавани во Рим. Според „Газето дели Спорт“, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Челниците на Рома ја одбиле понудата од ПСЖ по завршувањето на сезоната Един Џеко да се пресели во Париз, а Единсон Кавани во Рим. Според „Газето дели Спорт“, ...
  сите 31 | | | веќе видена