Дортмунд

  во

  Меѓународниот центар за спортски студии (CIES) состави листа со 50 највредни фудбалери до 20 години кои доаѓаат од петте најсилни првенства во Европа, на врвот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  ЦИЕС фудбалската опсерваторија објави листа на најскапи фудбалери до 20 години од најсилните пет европски лиги. 19 годишниот одличен играч на Борусија Дортмунд ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ливерпул во првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите изгуби од Барселона со 3:0 и ќе се обиде утре да ја надополни таа негатива, а на ...
  сите 12 | | | веќе видена