Дортмунд

  во

  УЕФА денеска во Монако ја направи ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, а клубовите кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата на своите ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Бранителот на трофејот Реал Мадрид е во групата Г заедно со екипите на Рома, ЦСКА Москва и чешкиот Плзењ. Не може да се одвои некоја т.н. „група на смртта", но ...
  сите 84 | | | веќе видена

  УЕФА денеска во Монако ја направи ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, а клубовите кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата на своите ...
  сите 90 | | | веќе видена

  УЕФА денеска во Монако ја направи ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, а клубовите кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата на своите ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Реал Мадрид кој е бранител на тронот се најде во групата Г каде за противници ќе ги има Рома, ЦСКА Москва и Галатасарај. Кристијано Роналдо со Јувентус ќе ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Денеска во Монако беа извлечени групите за новата натпреварувачка сезона 2018/2019 во фудбалската Лига на шампионите. Бранителот на трофејот Реал Мадрид е во ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Денеска во Монте Карло се одржа ждребот за групната фаза од Лигата на шампионите за оваа сезона, а 32 екипи кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Денес ги добивме групите во најелитното европско натпреварување Лигата на шампионите и со сигурност можеме да кажеме дека не очекуваат големи возбудувања. Во ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Баварците минатата сезона ја освоија само титулата во германската Бундес лига, а јасно е дека амбициите на клубот се далеку поголеми. „Лигата на шампионите е ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Денеска од 18 часот ќе се одржи ждребот за групната фаза во Лигата на шампионите, а љубителите на фудбалот со големо нетрпение го очекуваат извлекувањето, кое ...
  сите 97 | | | веќе видена