Дортмунд

  во

  Со натпреварот меѓу Баерн Минхен и Хофенхајм од 20,30 часот вечерва започнува новата сезона во Бундеслигата. По неуспехот на репрезентацијата на Мундијалот ...
  сите 19 | | | веќе видена

   По неуспехот на репрезентацијата на Мундијалот 2018, во Германија со нетрпение го чекаат стартот на првенството, кое и оваа година ќе биде доминирана од ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Британската компанија „JDSports“ направи истражување околу тоа кој е најпознатиот фудбалски тим во светот, па така, дали знаете кој е најпопуларниот фудбалски ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Баерн Минхен и Хофенхајм од 20,30 часот вечерва започнува новата сезона во Бундеслигата. По неуспехот на репрезентацијата на Мундијалот ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Британската компанија „JDSports“ направи истражување околу тоа кој е најпознатиот фудбалски тим во светот, па така, дали знаете кој е најпопуларниот фудбалски ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Баерн Минхен и Хофенхајм од 20,30 часот вечерва започнува новата сезона во Бундеслигата. По неуспехот на репрезентацијата на Мундијалот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Баерн Минхен и Хофенхајм од 20,30 часот вечерва започнува новата сезона во Бундеслигата. По неуспехот на репрезентацијата на Мундијалот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Баерн Минхен и Хофенхајм од 20,30 часот вечерва започнува новата сезона во Бундеслигата. По неуспехот на репрезентацијата на Мундијалот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Германскиот бундеслигаш, Борусија Дортмунд во досегашниот дел од летниот преоден рок не успеа да пронајде вистински класичен напаѓач што ќе може редовно да ги ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Од последните седум засилувања на легендарниот Сер Алекс Фергусон, само еден играч се покажа како вистински погодок за Манчестер Јунајтед. Постои мислење во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Германските фудбалски клубови потрошиле 413 милиони евра за нови играчи до моментов, што е значително помалку во споредба со сумата од 600 милиони евра во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Аксел Витсел во новата сезона ќе го носи дресот на Борусија Дортмунд, а веќе постигна еден важен гол за својот нов тим. Белгискиот репрезентативец израмни во ...
  сите 43 | | | веќе видена