Дортмунд

  во

  Поранешниот тренер на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, Отмар Хицфилд верува дека Лионел Меси и Кристијано Роналдо полека го губат здивот и не се истото ниво ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Сопственичката на куќата која Французинот ја изнајмуваше за време на неговиот престој во Дортмунд во интервју за Билд сведочи каква слика видела по неговото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Медиумите од Белгија пренесуваат дека Ливерпул е подготвен да плати повеќе од Борусија Дортмунд за да стигне до услугите на Торган Азар, но играчот преферира ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Усман Дембеле, фудбалерот на Барселона кој пристигна на „Камп Ноу“ од Борусија Дортмунд, осуден е и мора да плати 10 илјади евра бидејќи ја оставил куќата во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, Отмар Хицфилд верува дека Лионел Меси и Кристијано Роналдо полека го губат здивот и не се истото ниво ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Кога Ајакс на ждрепката за четвртфинале на ЛШ го доби Јувентус, битка која почнува во среда вечер, на Давид Енд на памет му паднала една помисла: одмазда. ...
  | | веќе видена

  Медиумите од Англија пишуваат дека Манчестер јунајтед има огромна доверба во Оле Гунар Солскјер па стратегот ќе троши како никој претходно и ќе добие трансфер ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Медиумите од Англија пренесуваат дека Оле Гунер Солскјер летоска на располагање ќе има рекорден трансфер буџет и 200 милиони фунти за засилување на тимот.Се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Исклучителната победа од 5:0 над Борусија Дортмунд не го гарантира престојот на Нико Ковач на чело на Баерн Минхен и идната година. Ова го објави претседателот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Исклучителната победа од 5:0 над Борусија Дортмунд не го гарантира престојот на Нико Ковач на чело на Баерн Минхен и идната година. Ова го објави претседателот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Исклучителната победа од 5:0 над Борусија Дортмунд не го гарантира престојот на Нико Ковач на чело на Баерн Минхен и идната година. Ова го објави претседателот ...
  сите 25 | | | веќе видена