Дортмунд

  во

  Тотенхем е домаќин на Борусија Дортмунд во рамки на осминафиналето од фудбалската Лига на Шампиони. Овие две екипи и минатата сезона играа меѓусебе во истото ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Тотенхем и Борусија Дортмунд ќе ги одмерат вечерва силите на „Вембли“ во првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите, дуел на кој и двајцата тренери се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Два интересни дуели ќе понуди осминафиналето во Лигата на шампионите, во Амстердам и на Вембли во Лондон се очекуваат голови и ефикасни дуели на Ајакс и Реал, ...
  сите 81 | | | веќе видена

  ПСЖ иако ослабен отпатува на Олд Трафорд, го надигра Манчестер јунајтед, победи со 2-0 и направи огромен чекор кон четвртфиналето во Лигата на шампионите, ова ...
  сите 97 | | | веќе видена

  ПСЖ иако ослабен отпатува на Олд Трафорд, го надигра Манчестер јунајтед, победи со 2-0 и направи огромен чекор кон четвртфиналето во Лигата на шампионите, ова ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд утре му гостува на Тотнем во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, а денешниот пат кон Лондон на германскиот тим беше ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Со натпреварите Манчестер Јунјатед – ПСЖ и Рома – Порто, вечерва продолжуваат возбудувањата од Лигата на шампионите. Ова се први натпревари од 1/8 финалето во ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Со голема доза на оптимизам фудбалерите на Борусија Дортмунд попладнево отпатуваа за Лондон на утрешниот дуел против Тотенхем во Лигата на шампиони. Имаше ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Со голема доза на оптимизам фудбалерите на Борусија Дортмунд попладнево отпатуваа за Лондон на утрешниот дуел против Тотенхем во Лигата на шампиони. Имаше ...
  сите 81 | | | веќе видена