Дортмунд

  во

  Судбината сакаше во тој јануари 2005 година, во зимскиот преоден рок Никола Ѓошевски да направи трансфер од Вардар во Салцбург, во тогаш тимот кој се викаше ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Тимот на Дортмунд одработува сосема солиден преоден рок, последен кој пристигна во клубот беше Белгиецот од средниот ред Аксел Витсел. Под услов некој да не го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германскиот буденслигаш, Борусија Дортмунд направи голем потег и ги обезбеди услугите на одличниот белгиски репрезентативец Аксел Витсел. Дортмунд и Витсел се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Белгискиот фудбалер ја заврши работата околу пронаоѓањето на новиот ангажман. Аксел Витсе л е нов фудбалер на Борусија Дортмунд. Клубот од Германија се пофали ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите хрватски репрезентативци, Иван Перишиќ во ексклузивно интервју за „Спортске новости“ говореше за неговиот досегашен развој на кариерата, но ...
  сите 40 | | | веќе видена