Дортмунд

  во

  Во „Ел Класико“ Суарез им ја затвори устата на критичарите, но после натпреварот изјави дека е свесен за своите години и дека нормално е Барселона да му бара ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Јусејн Болт е слободен фудбалски играч. Легендарниот атлетичар и светски рекордер на 100 и 200 метри одби да потпише професионален договор со австралискиот тим ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Раководството на Борисија Дортмунд нема намера да се раздели со младата ѕвезда Џејдон Санчо и нема ни да ги разгледува понудите кои ќе пристигнат за него, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Легендата на португалскиот фудбал Пауло Соуза е најсериозен кандидат за нов тренер на Спортинг Лисабон, а ќе го замени Жозе Пезеиро на клупата на „лавовите“, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Сјајниот 22-годишниот германски фудбалер Лерој Сане беше една од главните ѕвезди на Манчестер Сити минатата сезона, кога тие ја освоиа Премиер лигата. Сепак, ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд, клубот кој е на лидерското место во германската Бундеслига, се намачи во 1/16 финалето на ДФБ купот, откако им беа потребни продолженија и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Баерн Минхен вчера одвај го победи четвртолигашот Родингхаузен во германскиот куп со 2-1, но „баварците“ останаа без клучен играч. Имено, Тијаго Алкантара се ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Баерн Минхем во оваа сезона прикажува многу променливи партии, резултатите не се баш на посакувано ниво, па тренерот Нико Ковач добива доста критики за својата ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Со зимскиот распоред на летање што стапи во сила на Меѓународниот аеродром Скопје функционираат 37 редовни авиолинии до 35 дестинации што се опслужени од 13 ...
  сите 28 | | | веќе видена