Дортмунд

  во

  Најголемите фудбалски клубови во Европа можат од сезоната 2012/2022 да играат во Супер лига на Европа кои ќе ја сочинуваат 16 клубови, пренесува германски ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Со денешните натпревари беа продолжение проблемите за Нико Ковач во Баерн Минхен. Актуелниот шампион Баерн Минхен испушти победа против Фрајбург. Домаќините со ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Баерн Минхен одигра само 1-1 против Фрајбург во рамките од 10. коло во Бундеслигата, и така му дозволија на Борусија Дортмунд одново за избега на четири поба ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Најголемите и најбогатите клубови од Европа одржаа таен состанок на кој разговараа за формирање на ново клупско натпреварување кое би се викало Европска ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд оваа сезона конечно би можела да му се спротистави на Баерн во борбата за титулата шампион на Германија, бидејќи минхенскиот клуб не е во ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Реал, Барселона, Јунајтед, Баерн, Јувентус, Челзи, Арсенал, ПСЖ, Сити, Ливерпул и Милан ќе се водат на основачи, додека Атлетико Мадрид, Дортмунд, Марсеј, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Германското издание „Шпигел“ објави нови скандалозни откритија од светот на фудбалот, кои, ако се вистинити, се на пат да предизвикуваат сериозен потрес. Се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт стигна до одлична 0:3 победа на гости кај Штутгарт за да се пробие на третото место во Бундеслигата по првиот меч до 10. коло ,користејќи ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повикувајќи се на документи од „Фудбал Ликс“, Шпигел открива тајни планови на 11 клубови од стариот континент за формирање на ново натпреварување кое ќе треба ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Големиот број документи објавени преку „Футбол Ликс“ отворија интересни теми во медиумите кои ги имаат материјалите, а една од нив е формирањето на ...
  сите 38 | | | веќе видена