Дортмунд

  во

  Турскиот репрезентативец, Нури Сахин пред неколку години беше еден од најбараните фудбалери на светот и направи трансфер во Реал Мадрид. Плејмејкерот блесна во ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Турскиот репрезентативец, Нури Сахин пред неколку години беше еден од најбараните фудбалери на светот и направи трансфер во Реал Мадрид. Плејмејкерот блесна во ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Вчера беше извлечена ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, каде како ретко кога има неколку групи кои може да се наречат групи на смртта, токму и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Монако, 31. август 2018 (ИНПРЕС) – Во Монако беше одредена ждрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, и како и секогаш има интригантни групи и една ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во Монако беше одредена ждрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, и како и секогаш има интригантни групи и една можна „група на смртта“ секако ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Од вкупно 32 екипи директен пласман обезбедија 26, додека уште шест дојдоа преку квалификации - Црвена ѕвезда, Јанг бојс, АЕК, Бенфика, ПСВ и Ајакс. Бранителот ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Според написите на германските медиуми, новиот тренер на Борусија Дортмунд, Лусиен Фавре во последниот ден од трансфер рокот ќе се обиде да се ослободи од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  УЕФА денеска во Монако ја направи ждрепката за групната фаза од Лигата на шампионите, а клубовите кои изборија пласман во групите ги дознаа имињата на своите ...
  сите 38 | | | веќе видена