Дортмунд

  во

  Јакуб Блашчиковски своите најдобри фудбалски денови ги имаше како играч на Борусија Дортмунд, клуб чии бои ги претставуваше од 2007-ма до 2016-та година, а до ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Јакуб Блашчиковски помогна финансиски на Висла (Краков), со кој во моментов тренира. Полјакот дал околу 300.000 евра на својот поранешен тим, за да му помогне ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Јакуб Блашчиковски помогна финансиски на Висла (Краков), со кој во моментов тренира. Полјакот дал околу 300.000 евра на својот поранешен тим, за да му помогне ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Ривалството на Борусија Дортмунд и Баерн Минхен е огромно, а тоа освен на теренот и на трибините сега се пресели на социјалните мрежи. Борусија Дортмунд и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Еден од најбараните напаѓачи во овој преоден рок сигурно е Алваро Мората. Милан, Севиља, Борусија Дортмунд, Баерн, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид…Сега и – ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Со Спортски следете ги сите случувања на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК СО СЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Спортскиот медиум „Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Евертон се сериозно заинтересирани да го донесат напаѓачот на Челси кој во моментов е на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Спортскиот медиум „Скај Спортс“ пренесува дека од редовите на Евертон се сериозно заинтересирани да го донесат напаѓачот на Челси кој во моментов е на заем во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Еден од најголемите фудбалски клубови во Полска, Висла Краковкој, е пред банкрот, а прв што се понуди да помогне е некогашниот фудбалски ас на Борусија ...
  сите 8 | | | веќе видена