Дортмунд

  во

  Во рубриката ВРЕМЕПЛОВ се навраќаме во сезоната 1977/78 во Бундес лигата. Во последното коло Келн и Борусија Менхенгладбах влегуваат со ист број на бодови, по ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Марко Ројс со години е еден од најдобрите и најценетите играчи во Бундеслигата, а тоа е некако јасен предуслов, пат за да направи трансфер во најквалитентиот ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ерлинг Халанд направи трансфер во Борусија Дортмунд и веднаш го покажа сиот свој потенцијал, а бидејќи неговиот прогрес бележи стратосферски размери, големите ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Ерлинг Халанд направи трансфер во Борусија Дортмунд и веднаш го покажа сиот свој потенцијал, а бидејќи неговиот прогрес бележи стратосферски размери, големите ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Во интервју за „Еуроспорт Норвешка“, новата фудбалска ѕвезда, Ерлинг Браут Халанд вели дека прави детална анализа пред да направи трансфер. Халанд кој се уште ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Капитенот на Борусија Дортмуд, Марко Ројс смета дека еден од најдобрите фудбалери на овој тим, Џејдон Санчо, треба да почека пред да го напушти тимот. Санчо ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Секојдневно стигнуваат вести за кратење на плати на вработени, на фунцкионери и на фудбалери во најголемите европски лиги, но германската Бундеслига покажа ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс, верува дека Бундеслигата ќе продолжи, ако треба, и без публика. Тој е уверен дека трката со Баерн за шампионската ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Паоло Монтеро најголемиот и најдобриот дел од својата кариера го мина носејќи го дресот на италијанскиот гигант Јувентус и тоа од 1996 до 2005 година. Во тој ...
  сите 14 | | | веќе видена