Дортмунд

  во

  Џејдон Санчо го сврти вниманието кон себе со одличните настапи во дресот на Борусија Дортмунд по кои сосема заслужено стигна и повикот од Герет Саутгејт во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Челси доби забрана за трансфери, но од следната сезона навивачите сепак ќе може да видат еден нов фудбалер во тимот. Станува збор за Кристијан Пулишиќ кој ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер има три желби на врвот на листата со потенцијални засилувања ова лето за Манчестер јунајтед, а според британските медиуми еден од тие тројца ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед според пишувањето на англиските медиуми ова лето ќе биде активен на пазарот, а многумина веруваат дека „Црвените ѓаволи“ ќе направат многу ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Џејдон Санчо го сврти вниманието кон себе со одличните настапи во дресот на Борусија Дортмунд по кои сосема заслужено стигна и повикот од Герет Саутгејт во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По вчерашниот натпревар на „Вембли“ во кој Англија ја растури Чешка со 5:0 се остварила средба помеѓу челниците на Манчестер Јунајтед и претставниците на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Новата Суперлига, која се очекува да ја замени Лигата на шампионите, ќе гарантира приход од 900 милиони евра годишно за секој тим, кој има загарантирано ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Се очекува „ѓаволите“ летоска да инвестираат огромна сума на пари за да ја намалат разликата со ривалите, Манчестер јунајтед се поврзува со голем број на имиња ...
  сите 24 | | | веќе видена

  30 години по неуспешниот референдум за трамвај во главниот Град и неколкуте пропаднати проекти за комплетно решавање на сообраќајниот хаос, Скопје се соочува ...
  сите 15 | | | веќе видена