Бразил

  во

  Претседателот на Фламенго, Родолфо Ландим, призна дека пожарот во базата на јуниорската екипа е најтрагичниот настан во историјата на клубот.„Без сомнение, ова ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Бразилскиот напаѓач Роналдо сигурно е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња бидејќи со своите настапи многумина оставеше без текст. Иако и вака ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Претседателот на Фламенго, Родолфо Ландим, призна дека пожарот во базата на јуниорската екипа е најтрагичниот настан во историјата на клубот. – Без сомнение, ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Претседателот на Фламенго, Родолфо Ландим, призна дека пожарот во базата на јуниорската екипа е најтрагичниот настан во историјата на клубот. Без сомнение, ова ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Бразилските власти денеска спроведоа евакуација на околу 700 лица поради опасност од попуштање на втората брана во рудникот „Гонго Соко" во близна на местото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бразилските власти денеска спроведоа евакуација на околу 700 лица поради опасност од попуштање на втората брана во рудникот „Гонго Соко“ во близна на местото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бразилските власти денеска спроведоа евакуација на околу 700 лица поради опасност од попуштање на втората брана во рудникот „Гонго Соко“ во близна на местото ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бразилските власти денеска спроведоа евакуација на околу 700 лица поради опасност од попуштање на втората брана во рудникот „Гонго Соко“ во близна на местото ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бразилските власти денеска спроведоа евакуација на околу 700 лица поради опасност од попуштање на втората брана во рудникот „Гонго Соко“ во близна на местото ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Бразилските власти денеска спроведоа евакуација на околу 700 лица поради опасност од попуштање на втората брана во рудникот „Гонго Соко” во близна на местото ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бразилските власти денеска спроведоа евакуација на околу 700 лица поради опасност од попуштање на втората брана во рудникот „Гонго Соко” во близна на местото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Две фудбалски трагедии во еден ден го потресоа светот. За првата речиси сите беа свесни, а утрово само стигна потврда дека аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Утрово фудбалскиот свет го потресе голема трагедија. Во големиот пожар кој го зафати тренинг кампот на бразилскиот клуб Фламенго, животот го загубија десет ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Од Бразил пристигнуваат вест за нова фудбалска трагедија, утрово настанал пожар во тренинг центарот на Фламенго во Рио, десет лица го загубиле животот, се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Десет членови на младинската селекција на бразилскиот фудбалски клуб Фламенго загинаа во пожар кој што изби во тренинг-кампот во Рио Де Жанеиро, пренесува ...
  сите 17 | | | веќе видена

   Иако нејзиниот последен стајлинг го шокираше светот, таа вели дека ќе продолжи да носи и минималистички бикини и провокативни стајлинзи, а и ќе се слика со ...
  сите 7 | | | веќе видена