Бразил

  во

  Хрватска го освои првото место во нашата група Б на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, откако во последното дерби со 23:19 ја победи Шпанија ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Хрватска одигра одлична одбрана и успеа да ја победи и Шпанија со 23:19 за петта победа во нашата група и максимален број на бодови, четири во следната фаза од ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Со поразот од 24:22 во одлучувачкиот меч со Исланд, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората рунда на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Со денешниот пораз од Исланд (24-22) во одлучувачкиот меч, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Најдобрите македонски ракометари загубија од Исланд со 24-22 во последниот натпревар од групата Б, со што не ја остварија примарната цел – пласман во втората ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Македонската ракоментна репрезентација загуби во клучниот меч против Исланд (24:22) и не се пласира во следната фаза на Светското првенство. Капитенот Лазаров ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Со поразот од 24:22 во одлучувачкиот меч со Исланд, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората рунда на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација под водство на селекторот Раул Гонзалес не ја исполни главната цел на Светското првенство во Германија и Данска, откако ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во мундијалската група Б, во која настапува и Македнија, на СП во ракомет во Германија и Данска азиската репрезентација на Бахреин испиша историја. Бахреинците ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Русија наредната година ќе стане петтата најголема економија во светот, а зад на ќе останат Германија и Велика Британија. Во извештајот на мултинационалната ...
  сите 10 | | | веќе видена