Бразил

  во

   Во Русија треба да земете 150 часови теорија, во Бразил да минете психолошко тестирање, а во африканската држава Сиена Леоне учењето оди преку играње игра. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели својата Амбасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим, соопшти новоизбраниот бразилски претседател Жаир ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Обвинителството во сојузната бразилска држава Рио Гранде до Сул им ги одзеде пасошите на Роналдињо и неговиот брат поради неплатен долг по пресуда за казна од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Кејлор Навас веќе цели 10 години е член на најсилниот тим на костариканската фудбалска репрезентација, а воедно беше и еден од лидерите на националниот тим на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Новоизбраниот претседател на Бразил на Твитер потврди селење на амбасадата од Тел Авив во Ерусалим Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели својата Амбасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим, соопшти новоизбраниот бразилски претседател Жаир ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ривер Плата пред два дена обезбеди пласман во големото финале на Копа Либертадорес, а во ситуација кога цела еуфорија е насочена кон неверојатното Суперкласико ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели својата Амбасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим, соопшти новоизбраниот бразилски претседател Жаир ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели својата Амбасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим, соопшти новоизбраниот бразилски претседател Жаир ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Хакери наводно загрозиле и објавиле приватни пораки од повеќе од 81.000 корисници на Фејсбук. Рускиот сервис на Би-Би-Си објави дека тие поседувале податоци од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Ривер Плата пред два дена обезбеди пласман во големото финале на Копа Либертадорес, а во ситуација кога цела еуфорија е насочена кон неверојатното Суперкласико ...
  сите 117 | | | веќе видена