Бразил

  во

  По убедливото отворање на СП на Данска во Копенхаген (победа над Чиле, 39:16) домаќинот се сели во Хернинг, каде вечерва (20:15) се соочува со Тунис во групата ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Летото во југоисточен Бразил покрај зголемените температури донело и несекојдневен „дожд“ од пајаци. Жителите на руралната област во јужната федерална држава ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Светското ракометно првенство денеска нуди комбинација од неколку интересни натпревари и некои во кои едната репрезентација е огромен фаворит. Со жестокиот ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најугледниот француски медиум „Л’Екип“ пренесува бомбастична вест која вели дека најдобриот играч на репрезентацијата на Франција, Никола Карабатиќ сепак ќе ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Актуелниот светски шампион Франција стартуваше со победа над Бразил (24:22) на мундијалот во Германија и Данска, иако избраниците на Дидие Динар имаа лоши ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Европската фудбалска централа УЕФА го објави Тимот на 2018 година, составен од најдобрите играчи во европски тимови за изминатите 12 месеци. Гласањето зависи ...
  сите 36 | | | веќе видена