Бразил

  во

  По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  По огромниот успех на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска на 69. издание на престижниот филмски фестивал во Берлин и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Екипата на Баерн Минхен доживеа пораз од Ливерпул од 3-1 и на тој начин го заврши својот настап за оваа сезона во Лигата на шампионите. Премиерлигашот на двете ...
  сите 14 | | | веќе видена

  По огромниот успех на македонскиот филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска на 69-тото издание на престижниот филмски фестивал ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Најмалку осум ученици и еден вработен се убиени во пукање на југоистокот на Бразил кое го покренале тинејџери, соопшти полицијата. Двајца вооружени и маскирани ...
  | | веќе видена

  По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Американскиот производител објави дека од употреба се повлечени сите 371 авион. Федералната агенција за цивилно воздухопловство на САД (ФАА) соопшти дека ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Екипата на Баерн Минхен доживеа пораз од Ливерпул од 3-1 и на тој начин го заврши својот настап за оваа сезона во Лигата на шампионите. Премиерлигашот на двете ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Додека во Белград се сечат дрвја, а зелените површини се сè поретки, во село близу Чачак едно младо момче има мисија - да засади нова шума. - Создаваме шума - ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најмалку осум ученици и еден вработен се убиени во пукање на југоистокот на Бразил кое го покренале тинејџери, соопшти полицијата. Двајца вооружени и маскирани ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“ во некои држави целосно не функционираат, додека во некои земји не функционираат одредени опции. Корисниците во јужна ...
  сите 3 | | | веќе видена