Бразил

  во

  Ривер Плата пред два дена обезбеди пласман во големото финале на Копа Либертадорес, а во ситуација кога цела еуфорија е насочена кон неверојатното Суперкласико ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Ова е најопасниот остров во светот – Кога ќе видите зошто ќе ви се заледи крвта во вените На земјата не постои место на кое концентрацијата на змии отровници е ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Новоизбраниот претседател на Бразил, Жаир Болсонаро, за еден израелски весник изјавил дека има намера да ја пресели амбасадата на неговата земја од Тел Авив во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Новоизбраниот претседател на Бразил Жаир Болсонаро за еден израелски весник изјавил дека има намера да ја пресели амбасадата на неговата земја од Тел Авив во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Новоизбраниот претседател на Бразил Жаир Болсонаро за еден израелски весник изјавил дека има намера да ја пресели амбасадата на неговата земја од Тел Авив во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Доналд Трамп изјави дека децата родени на американско тло не треба автоматски да добијат државјанство, тврдејќи дека САД се „единствена земја во светот“ која ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Меркел беше симбол и бранител на либералната демократија во период на растечки десен популизам. Меркел беше симбол на стабилност и континуитет, сликовито ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Новиот бразилски претседател Жаир Болсонаро најавил изградба на автопат преку Амазон, најголемата светска прашума позната и како белите дробови на планетата, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  За многумина е најголемиот фудбалер на сите времиња. За едни е праведник и мајстор, за други грешник и човек-заблуда Стрелец е на голот на векот а на истиот ...
  сите 20 | | | веќе видена