Бразил

  во

  Селекторот на репрезентацијата на Србија, Ненад Перунчиќ одлучи да направи уште една измена кога во прашање е составот на репрезентацијата на Србија. Место ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нашиот голман Дејан Милосављев денеска ќе дебитира на СП во Германија. Тој е дополнително пријавен во составот на Србија и од 15,30 часот ќе застане на голот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Десетици туристи биле ограбени на патот кон познатата статуа на Христос Спасителот во Рио де Жанеиро, каде два часа биле заложници во масовен грабеж.Полицијата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Манчестер сити – Вулверхемптон (21 часот) Фудбалерите на Пеп Гвардиола се во застрашувачка голгетерска форма. Поразот од Лестер кон крајот на декември многу ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот италијански левичар Џезаре Батисти (64), кој е осуден за убиство и речиси 40 години беше во бегство, вчера е испорачан на Италија откако беше ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот активисит на италијанската левица, 64-годишниот Чезаре Батисти, кој беше осуден за убиство, и веќе 40 години се наоѓаше во бекство, откако во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот активисит на италијанската левица, 64-годишниот Чезаре Батисти, кој беше осуден за убиство, и веќе 40 години се наоѓаше во бекство, откако во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот активисит на италијанската левица, 64-годишниот Чезаре Батисти, кој беше осуден за убиство, и веќе 40 години се наоѓаше во бекство, откако во ...
  сите 17 | | | веќе видена