Бразил

  во

  Северна Македонија ќе биде 42-ра земја што ќе ја посети папата Франциск од неговото устоличување како понтиф на Римокатоличката црква во 2013 година. Папата ...
  сите 564 | | | веќе видена

  Македонија ќе биде 42-ра земја што ќе ја посети папата Франциск од неговото устоличување како понтиф на Римокатоличката црква во 2013 година. Папата треба да ...
  сите 664 | | | веќе видена

  Во среда, на 8 мај со почеток во 20 часот, Филхармонијата ќе го реализира симфонискиот концерт „Нов свет“, на кој како солист ќе настапи врвната виолинистка од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Форин полиси Јужноамериканската држава собра еден од најголемите арсенали со оружје во западната хемисфера. Како да се спречи да падне во погрешни раце Во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  УЕФА ја одби жалбата на Португалија и Луксембург за настапот на Жуниор Мораес за Украина на квалификациските натпревари за Европското првенство 2020 година. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Венецуела, Хуго Чавес и неговиот наследник Николас Мадуро, ја искористија заканата „инвазија на САД“, како изговор за купување и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Лани најмалку 95 новинари биле убиени при извршување на својата работна задача, покажуваат статистиките на Меѓународната федерација на новинари (МФЈ). Бројот ...
  сите 22 | | | веќе видена