Бразил

  во

  Претседателот на Бразил, Мишел Темер, како и владата, побараа од банките и компаниите средства за помош, со цел повторно да се изгради Национален музеј во Рио ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Огромниот пожар, кој избувна во Националниот музеј на Бразил во неделата, ја уништи целата збирка бесценети експонати, јавија локални медиуми. - Се е готово, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Огромниот пожар, кој избувна во Националниот музеј на Бразил во неделата, ја уништи целата збирка бесценети експонати, јавија локални медиуми.– Се е готово, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Огромниот пожар, кој избувна во Националниот музеј на Бразил во неделата, ја уништи целата збирка бесценети експонати, јавија локални медиуми. – Се е готово, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бразилската полиција со солзавец и палки ги растерала граѓаните кои беа собрани пред Националниот музеј во Рио де Женеиро, кој доцна синоќа изгоре во пожар. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Бразилската полиција со солзавец и палки ги растерала граѓаните кои беа собрани пред Националниот музеј во Рио де Женеиро, кој доцна синоќа изгоре во пожар. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Полицијата со тешки маки успеа да растера неколку стотини лица , подготвени по секоја цена да влезат и да ограбат се што останало во изгорениот Национален ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Фасадата на зградата на Националниот музеј на Бразил, каде што минатата ноќ избувна огромен пожар, може да се урне, јави телевизискиот канал „Глобу”, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Пожарот ноќеска го зафати 200 години стариот Национален музеј во Рио де Жанеиро, еден од најстарите во Бразил, а пожарникарите и вработените во музејот се ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски прволигаш Ваљадолид на својот Твитер профил објави дека од денеска нов сопственик на клубот е двократниот светски шампион во ...
  сите 6 | | | веќе видена