Бразил

  во

  Најголемите фудбалски ѕвезди заработуваа огромни суми од кои обичните луѓе добиваат вртоглавици. Иако за најголемиот дел од нив вообичаено е да бидат во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Нејмар никако не може да се справи со повредите. Бразилскиот напаѓач може повторно да помине низ многу тешка ситуација, бидејќи го напушти натпреварот против ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Од еуфорија по победата од 2:1 по дуелот против Словенија, до разочарување по завршување на синоќешната средба против Полска на гости и поразот од 2:0. Така, ...
  сите 315 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар го вклучи алармот во ПСЖ со новата повреда која ја заработи за време на репрезентативните обврски со Бразил, но додека сите зборуваа за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бразил си замина од турнејата во Сингапур без победа и со повреда на прата ѕвезда Нејмар, напаѓачот на ПСЖ издржа само десетина минути во ремито од 1-1 против ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Бразил забележа уште едено реми на турнејата во Сингапур, „кариоките" одиграа 1-1 против Негерија, а го загубија и Нејмар, напаѓачот се повреди по десетина ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Нигерија и Бразил одиграа нерешено, 1:1 на пријателскиот дуел во Сингапур, попладнево. Џое Арибо во 39. минута ја нокаутира одбраната на кариоките со прекрасен ...
  сите 30 | | | веќе видена