Бразил

  во

  Оттаму истакнуваат дека  се во постојан контакт со меѓународните поштенски оператори и превозници и оти своето меѓународно работење го прилагодуваат на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Популарните плажи во Рио де Жанеиро официјално ќе бидат отворени за пливачите дури кога ќе се најде вакцина против коронавирус, изјави градоначалникот Марсело ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Повторно е воспоставен прием на поштенски пратки за САД и одреден број држави од Европа, информира АД „Пошта на Северна Македонија” – Скопје. Оттаму ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Италија од денска забранува влез на нејзина територија од 13 земји за кои процени дека имаат премногу случаеви на корона вирус. На списокот покрај 12 други ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Италија ги затвори своите граници кон 13 земји, вклучително иМакедонија, сметајќи ги за најризични места поради ширење на коронавирусот. Забраната за патување ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Со македонски знамиња и натписи „Херојот се врати дома“, десетина македонски морнари го пречекаа амбасадорот на Македонија во Бразил, Ивица Боцевски, кој вчера ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Повеќе од 550.000 луѓе починаа од коронавирус во светот, објави агенцијата Франс Прес.Половина од смртните случаи се регистрирани во четирите земји најпогодени ...
  сите 178 | | | веќе видена

  На Саломон Калу му заврши договорот со германскиот тим Херта, а од следната сезона, која почнува на 9-ти август, ќе го носи дресот на бразилскиот тим Ботафого. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Возењето секогаш со себе носи и одредена доза на ризици, меѓутоа на некои места на светот овој ризик и драстично се зголемува. Ние ви ги претставуваме десетте ...
  сите 2 | | | веќе видена