Бразил

  во

  Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Подготовките за Светскиот економски форум во Давос кој ќе започне на 22-ри јануари и ќе трае се до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Селекцијата на Хрватска вчера доживеа шокантен пораз од Бразил со што драстично си ги намали шансите за пласман во самата завршница и борбата за медалите на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Подготовките за Светскиот економски форум во Давос кој ќе започне на 22-ри јануари и ќе трае се до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Концентрацијата на богатството се зголемила уште повеќе во 2018-та година и 26-те милијардери веќе поседуваат пари колку и половина од најсиромашното население ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Хрватска на отварањето на вториот круг од СП во ракомет беше поразена од Бразил и сега има минимални шанси да се избори за полуфинале.Хрватите пружија ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Хрватска и Лино Червар се чини дека немаат само главоболки од поразот од Бразил на отворањето на главната фаза на СП, туку останаа и без еден од организаторите ...
  сите 79 | | | веќе видена