Бразил

  во

  Периодов Македонија е под закана од свинска чума. Соседна Бугарија ги брои уништените свињи и економски штети а дека чумата мо же да дојде и кај нас е ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Даниел Грос Економските аналитичари сметаат дека билатералните трговски војни не може да се победат во толку многу испреплетен и поврзан свет. Со најновата ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Поради руското ембарго, воведено како одговор на европските санкции поради кризата во Украина, извозот на италијанските прехранбени производи за пет години ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Бразилскиот мафијаш и наркодилер Клаувињо да Силва кој се обиде да побегне од затвор во Рио де Жанеиро, маскиран како својата ќерка, е пронајден мртов во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поради руското ембарго, воведено како одговор на европските санкции поради кризата во Украина, извозот на италијанските прехранбени производи за пет години ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Неверојатна сцена ни пристигна од теренот од Бразил, а главните актери секако дека не се играчите туку навивачите. Се работи за навивачите на домашниот тим кои ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бразилскиот мафијаш и наркодилер Клаувињо да Силва кој се обиде да побегне од затвор во Рио де Жанеиро, маскиран како својата ќерка, е пронајден мртов во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Затворските власти во Бразил го пронашле мртов во ќелијата осудениот нарко дилер Клаувинја да Силва, три дека откако пропадна неговиот обид за бегство. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Навивачите на Сао Паоло на фантастичен начин му посакаа добредојде на Дани Алвеш. На презентацијата на еден од најтрофејните фудбалери во историјата ...
  сите 5 | | | веќе видена