Бразил

  во

  Најскапиот фудалер на светот, Нејмар во последните години, а особено на последниот Мундијал си направи имиџ на симулант, кој постојано паѓа при првиот контакт. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Напаѓачот на еден од најпопуларните кандидати за претседател на Бразил, Аделио Биспо Де Оливеира, од претходно ѝ бил познат на полицијата поради кривични дела ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Водечкиот кандидат за претседател на Бразил, Жаир Болсонаро е во тешка, но стабилна состојба откако беше повреден со нож за време на предизборен митинг. Лекари ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Нешто „чудно“ се случува со Реал Мадрид и Флорентино Перез во последните години. Ја нема препознатливата трансфер политика кога „кралевите“ ги купуваа само ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Нешто „чудно“ се случува со Реал Мадрид и Флорентино Перез во последните години. Ја нема препознатливата трансфер политика кога „кралевите“ ги купуваа само ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Еден ден пред почетокот на мечот меѓу САД и Бразил во Њујорк, фудбалерите на двете репрезентации имаа полесен тренинг на стадионот на ,,јенките”. Но, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Претседателскиот кандидат Џаир Болсонаро , кој има најголеми шанси на претседателските избори во Бразил , е прободен со нож среде митинг. Болсонаро е прободен ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Еден од фаворитите на претстојните претседателски избори во Бразил, Жаир Болсонаро, е прободен со нож на митингот во југоисточната сојузна држава Минас Жеирас, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Конечно познат стандардниот капитен на „Кариоките“. Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил Тите денес го именуваше фудбалерот на Пари Сен Жермен за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Водечкиот кандидат за претседател на Бразил, Жаир Болсонаро е во тешка, но стабилна состојба откако беше повреден со нож за време на предизборен митинг. Лекари ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Хаир Болсонаро, еден од водечките кандидати за нов претседател на Бразил, денес беше избоден со нож за време на митинг, а набрзо се огласи неговиот син и ги ...
  сите 19 | | | веќе видена