Бразил

  во

  Со денешниот пораз од Исланд (24-22) во одлучувачкиот меч, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Најдобрите македонски ракометари загубија од Исланд со 24-22 во последниот натпревар од групата Б, со што не ја остварија примарната цел – пласман во втората ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Македонската ракоментна репрезентација загуби во клучниот меч против Исланд (24:22) и не се пласира во следната фаза на Светското првенство. Капитенот Лазаров ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Со поразот од 24:22 во одлучувачкиот меч со Исланд, дефинитивно згаснаа надежите дека македонската ракометна репрезентација ќе ја гледаме и во втората рунда на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација под водство на селекторот Раул Гонзалес не ја исполни главната цел на Светското првенство во Германија и Данска, откако ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Во мундијалската група Б, во која настапува и Македнија, на СП во ракомет во Германија и Данска азиската репрезентација на Бахреин испиша историја. Бахреинците ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Русија наредната година ќе стане петтата најголема економија во светот, а зад на ќе останат Германија и Велика Британија. Во извештајот на мултинационалната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дали во иднина професорите ќе го скенираат мозокот на вашето дете за да видат дали ја следи наставата? Ова американско технолошко чудо веќе е тестирано на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација денеска од 18 часот го игра клучниот натпревар од групната фаза на Мундијалот во Германија и Данска, а решавачкиот дуел за пласман ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија денеска против Исланд го игра натпреварот „да се биде или не“. После вчерашниот пораз од европскиот првак Шпанија, јасни се ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Минхен 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Шведските судии Мирза Куртагиќ и Матијас Ветервик ќе ја делат правдата на денешниот натпревар меѓу Македонија и Исланд кој ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Русија наредната година ќе стане петтата најголема економија во светот, а зад на ќе останат Германија и Велика Британија. Во извештајот на мултинационалната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дали во иднина професорите ќе го скенираат мозокот на вашето дете за да видат дали ја следи наставата? Ова американско технолошко чудо веќе е тестирано на ...
  сите 5 | | | веќе видена