Бразил

  во

  Бразилскиот селектор Тите луто одговори на „провокацијата“ од американскиот претседател Доналд Трамп, кој минатиот месец се шегуваше за неуспехот на Бразил на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На Мундијалите сме биле сведоци на многу невообичаени ситуација, а во овој текст ви ги пренесува сигурно едни од најбизарните кои се случиле на најголемиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нескојдневен концерт на двајца извондредни музичари во Струга. Настапот ќе се одржи на 11.09.2018 (вторник) со почеток во 20 часот. Влезот е слободен. Јордан ...
  | | веќе видена

   Каде и да се наоѓате во светот, пицата останува еден од најомилените специјалитети. Но, колку знаете за неа? Без разлика каква ја сакате вашата пица, сигурно ...
  сите 4 | | | веќе видена