Бразил

  во

  Најмалку двајца луѓе се убиени, а неколку се повредени во судирите на границата на Венецуела со Бразил. Војската на Венецуела отворила оган кон цивили кои се ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Моментот на судирот на двата крузери пред многу раздвиженото пристаниште бил фатен на снимка. Капетанот на бродот "MSC Orchester Liner" со капацитет од 2.500, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмалку двајца опозиционери загинаа во обид да го спречат затворањето на границата на Венецуела кон Бразил , кое го нареди претседателот Николас Мадуро. Тој ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Бразил го отфрлил постоењето на било каков ризик да дојде до судир на границата со Венецуела по објавата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Јана Јосифоска и Влатко Чаловски во отвореното Студио 1 зборуваа за најновите случувања во светот и регионот со новинарот Дејан Андоновиќ. Првата тема беа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повеќето од првите 10 најбрзорастечки пазари во развој се во Азија, во согласност со очекувањата дека регионот е иднината на глобалната економија. Според ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бразилската влада соопшти дека засега не идентификувала можност за конфликт бидејќи се работело за хуманитарна помош и оти има намера да обезбеди логистичка ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела нареди затворање на копнената граница на Венецуела со Бразил и се закани дека ќе ја затвори и границата со Колумбија. Претседателот ...
  сите 148 | | | веќе видена