Бразил

  во

  Бразил го прекина 12 годишниот пост без трофеј на јужноамериканското првенство благодарение на победата од 3:1 против Перу во финалето одиграно на „Маракана“ ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Бразил вчера победи против Перу во финалето на Копа Америка со 3:1 и така ја освои својата деветта титула на континенталното првенство на Јужна Америка. На ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Бразил е освојувач на овогодинешноти издание на Копа Америка откако во финалето го победија Перу со 3:1. Бразил во овој натпревар влезе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Габриел Жесус беше стрелец за Бразил и во големото финале на Копа Америка, но исто така се покажа и како фудбалерот кој предизвика голема драма на излегување ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Манчестер сити, Габриел Жезус, вчерашниот 7 јули нема никогаш да го заборави, бидејќи со асистенција и гол во финалето придонесе за победа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Бразил вчера по деветти пат во својата историја стана шампион на Копа Америка. „Кариоките“ во финалето го совладаа Перу со 3:1. На овој натпревар на трибините ...
  сите 7 | | | веќе видена