Бразил

  во

  Учесничка на изборот за најдобар задник на Бразил, популарниот натпревар Мис Бум бум, незадоволна од одлуката на жирито, бесна тргнала сама по лентата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рие де Женеиро е втор град по големина во Бразил. Сè до 1960-та година бил главен град на Бразил, а во периодот од 1808-ма до 1821-ва година е главен град на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Рие де Женеиро е втор град по големина во Бразил. Сè до 1960-та година бил главен град на Бразил, а во периодот од 1808-ма до 1821-ва година е главен град на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Можеби најомилениот фудбалер во историјата кој десет години играше во Европа за ПСЖ, Барселона и Милан, во кариерата заработи милиони и милиони долари, а пред ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Можеби најомилениот фудбалер во историјата кој десет години играше во Европа за ПСЖ, Барселона и Милан, во кариерата заработи милиони и милиони долари, а пред ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тимо Глок не се прослави премногу со своите настапи во Формула 1, но сепак фановите на овој спорт уште долго ќе го паметат неговиот настап на трката за ...
  сите 33 | | | веќе видена