Белград

  во

  Европската унија како посредник во дијалогот помеѓу Белград и Приштина ќе направи се за наредната година, до крајот на мандатот на шефицата на ЕУ дипломатијата ...
  сите 110 | | | веќе видена

  „Дедо беше амбасадор, ја запозна мојата баба, која е исто Србинка и така настана мојата мајка“… Српската манекенка и водителка Марија Ќурчиќ, која вчера си го ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Српската манекенка и водителка Марија Ќурчиќ, која вчера си го одзеде животот на возраст од 26 години, пред два дена снимаше реклама со Роналдињо. „Ги ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Дарко Лазиќ побарал во болницата од својот адвокат, да му ги донесе документите за развод со Ана Севиќ во болницата. Тој се согласил да ги потпише документите, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Српската манекенка и водителка Марија Ќурчиќ, која вчера се самоуби на возраст од 26 години, пред два дена снимаше реклама со Роналдињо. „Ги остварувам ...
  сите 27 | | | веќе видена

  „Знаеше на полноќ да ме повика на прошетка низ Загреб. Со него најубаво се молчеше во тие прошетки низ Загреб. Имавме чудно пријателство. Го замолив да направи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Знаеше на полноќ да ме повика на прошетка низ Загреб. Со него најубаво се молчеше во тие прошетки низ Загреб. Имавме чудно пријателство. Го замолив да направи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Знаеше на полноќ да ме повика на прошетка низ Загреб. Со него најубаво се молчеше во тие прошетки низ Загреб. Имавме чудно пријателство. Го замолив да направи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Манекенката и водителка, 25-годишната Марија Чурчиќ, извршила самоубиство денес во стан на Савскиот венец, пишуваат српските медиуми. Манекенката, како што ...
  сите 27 | | | веќе видена

  „Се слушна кршељње, имаше повеќе удирања. Видокв како автомобил помина на црвено и се судри со трамвај. А, потоа видов мртов човек“, вака еден од очевидците ја ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Едно лице загина, а петмина се повредени во тешка сообраќајна несреќа во центарот на Белград, која се случи утрово, кога трамвај излета од шините. Несреќата се ...
  сите 34 | | | веќе видена