Белград

  во

  Србин збеснал поради непризнаена гаранција „Мерцедес е ѓубре” Овие денови на социјалните мрежи масовно се споделува фотографија на нов супер-луксузен автомобил ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден од најстарите фудбалски клубови во земјава, „Преспа“, годинава слави еден век постоење, а пари за опстанок има сѐ помалку. Клубот сега се натпреварува во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Според ексклузивните дневнички записи на академик Никола Кљусев: Никола Кљусев, првиот македонски премиер, во својот дневник што го водел додека ја извршувал ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Долга редица луѓе чекаат за да влезат во киното Викторија во Сан Франциско на прикажувањето на македонскиот документарен филм „Медена земја”, објавено е на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со извиците „Ацо Србине“ заврши вечерва големиот митинг во Белград на српскиот претседател Александар Вучиќ. Според проценките околу 140.000 граѓани од цела ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто изјави во петокот во Белград, во рамките на поддршката на српскиот претседател Александар Вучиќ, дека Србија ...
  | | веќе видена

  Вечерта, на 45. модна недела во Белград вчера била посветена на актерската дива Милена Дравиќ. Ревијата посветена на познатата актерка, имала и посебна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во рамките на кампањата „Иднината на Србија“ во Белград се одржува митинг во организација на актуелната власт предводена од партијата на претседателот Вучиќ, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ се противи на корекција на границата меѓу Србија и Косово. Во интервју за Би-Би-Си вели дека не се противи поради тоа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Косовскиот вицепремиер Енвер Хоџај вели дека на самитот на лидерите од Западен Балкан во Берлин, што ќе се одржи на крајот на месецов во организација на ...
  сите 41 | | | веќе видена