Белград

  во

  Стеван Анѓелковииќ и неговата долгогодишна девојка Наташа љубовта ја крунисале со брак прво пред Бога во црквата Св. Димитриј, а веднаш потоа и граѓанско ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин во разговор со косовскиот претседател Хашим Тачи ја потврдил подготвеноста на Москва да го поддржи договорот меѓу Белград и ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Претставниците на хрватскиот шампион, Динамо Загреб ја посетија Србија за да оддадат почит на луѓето кои ја одбележија историјата на клубот, по што на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претставниците на хрватскиот шампион Динамо Загреб ја посетија Србија за да им оддадат почит на луѓето што ја одбележаа историјата на клубот по што на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во моментот кога големите светски лидери се гледаат речиси секојдневно, едни предупредуваат од национализам и духови на минатото, други цинично и ...
  | | веќе видена