Белград

  во

  ПРАВА И СЛОБОДИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ГРЦИЈА И НАСИЛНО ПРОГОНЕТИТЕ МАКЕДОНЦИ ОД ЕГЕЈСКИОТ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА! 15 август 2019 година, Скопје, Македонија - На 10 ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај вели дека се согласува дека е потребно нормализирање на односите меѓу Косово и Србија, но смета дека за ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Турскиот клуб забележа елиминација во третото квалификациско коло за место во групите од Лига Европа, а нашиот напаѓач со еден гол донесе голема надеж за ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Харвард и годинава ја предводи листата на најдобри универзитети во светот, позната како Шангајска листа . По него следуваат Стенфорд, Кембриџ, МИТ, Беркли, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Харвард и годинава ја предводи листата на најдобри универзитети во светот, позната како Шангајска листа . По него следуваат Стенфорд, Кембриџ, МИТ, Беркли, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Македонија и годинава нема свој универзитет на Шангајската листа, како што имаат Грција, Хрватска, Словенија и Србија која има два рангирани универзитети. ...
  сите 28 | | | веќе видена