Белград

  во

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во посета го прими новоименуваниот Шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Република Македонија доживува клучен момент во својата историја, а од одлуките кои ќе бидат донесени во наредните неколку недели ќе зависи иднината на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Градските власти на Белград најавија дека од 2020 година ќе го забранат користењето на пластични ќеси. – До крајот на неделава Градскиот совет ќе усвои одлука ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со новоименуваната амбасадорка на Австралија во Република Македонија, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Црвена Ѕвезда вечерва на стадионот Маракана во Белград го игра првото коло од Лигата на шампионите и тоа против италијанскиот великан Наполи. Ѕвезда после ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска ги прими копиите од акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Австралија во Република ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
  сите 66 | | | веќе видена