Белград

  во

  Претседателот на Косово, Хашим Тачи изјави дека бил шокиран од недостигот на координација меѓу европските лидери и САД на самитот за Западен Балкан во Берлин ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во стилот на балканска дива, Цеца со години живее живот на светска ѕвезда, a тоа важи и за нејзината луксузна вила. Таа во вилата има базен и спа-центар кои со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Белград/Охрид, 21. мај 2019 (ИНПРЕС) – Атлетичарот на АК „Охрид“, Јован Стојоски проолжува да нижи брилијантни успеси и да руши државни рекорди. Пуленот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  кономскиот форум што се одржа во Виена донесе и политички пораки – шефот на ресорот проширување во Европската комисија, инаку Австриец, е уверен дека Северна ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Од Брисел стигнаа нови оптимистички најави дека Северна Македонија во јуни ќе добие одлука за почеток на преговори со Европската Унија, а оти до крајот на ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Од Брисел стигнаа нови оптимистички најави дека Северна Македонија во јуни ќе добие одлука за почеток на преговори со Европската Унија, а оти до крајот на ...
  сите 194 | | | веќе видена