Белград

  во

  По корона-шокот од 1.053 заразени лица за само 24 часа, уследил уште еден - дури 56 проценти од сите заразени се од Белград. Кога тоа ќе се претвори во бројки, ...
  сите 598 | | | веќе видена

  Традиционално добрите односи со Руската Федерација со кои се фалеше скоро секоја власт во Србија, овој пат се на најголем тест досега. Ова може да се заклучи ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Попладнево, околу 13 часот, избувнал пожар во станбена зграда во центарот на Белград. Во инцидентот тешки изгореници добило 15-годишно девојче, кое најпрвин ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Попладнево околу 13 часот избувнал пожар во станбена зграда во центарот на Белград. Во инцидентот, со тешки изгореници се здобило 15-годишно девојче кое ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Црквата Свети Сава нa Врачар во Белград денеска е отворена за посетителите на верскиот празник Света Петка, соопшти Српската православна црква. Како што јави ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во станбена зграда во Белград околу 13 часот избувна голем пожар кој ги затекна жителите во своите домови. Според информациите кои доаѓаат од српските медиуми ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Според официјалните податоци, во Србија во последните 24 часа се регистрирани 1.053 нови случаи на заразени со коронавирусот. Од ковид-19 починале пет лица, ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во станбена зграда во Белград околу 13 часот избувна голем пожар кој ги затекна жителите во своите домови.Според информациите кои доаѓаат од српските медиуми ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Православните христијани денеска го одбележуваат празникот посветен на Света преподобна Параскева (Св. Петка). Светата православна црква празнува три личности ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Црквата Свети Сава нa Врачар во Белград денеска е отворена за посетителите на верскиот празник Света Петка, соопшти Српската православна црква. Како што јави ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и Агенцијата за безбедност на сообраќајот на патиштата на Република Србија потпишаа Меморандум за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Попладнево околу 13 часот избувнал пожар во станбена зграда во центарот на Белград. Во инцидентот, со тешки изгореници се здобило 15-годишно девојче кое ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Попладнево околу 13 часот избувнал пожар во станбена зграда на во центарот на Белград. Во инцидентот, со тешки изгореници се здобило 15-годишно девојче кое ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Попладнево околу 13 часот избувнал пожар во станбена зграда во центарот на Белград. Во инцидентот, со тешки изгореници се здобило 15-годишно девојче кое ...
  сите 10 | | | веќе видена