Белград

  во

  Поранешниот спикер на косовското Собрание и актуелен претседател на Националниот совет на владејачката Социјалдемократска иницијатива (Нисма), Јакуп Красниќи ...
  сите 79 | | | веќе видена

  На повеќе локации во Скопје деновиве се одвива снимањето на документарните филмови на втората генерација „Докуникулци“ на МакеДокс. Премиерата на филмовите ќе ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Гостин во отвореното Студио 1 беше Драган Ѓилас, водач на српската опозиција. Тој зборуваше за неговата партија, Сојуз на Србија нагласувајќи дека брзо добила ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Српскиот пејач Шабан Шаулиќ по сударот на патот во Германија, наводно самиот излегол од уништеното возило и влегол во возилото за Итна помош. Ова го велат ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини изјави дека во моментов не се исполнети условите за нова рунда преговори ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини, за МИА изјави дека во моментов не се исполнети условите за нова рунда ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини, за МИА изјави дека во моментов не се исполнети условите за нова рунда ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Претседателот на Косово, Хашим Тачи денеска изјави дека Приштина по ниту една цена нема да дозволи односите со САД да бидат нарушени и дека ќе постапи по ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Федерика Могерини, за МИА изјави дека во моментов не се исполнети условите за нова рунда ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Со промоција на деловно техничкиот акцелератор во просториите на Инофеит на кампусот технички факултети во Скопје денеска стартуваше реализацијата на проектот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски е домаќин на еврокомесарката за дигитална економија и општество Мариа Габриел, ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Обвинителството во Германија наложило обдукција на телото на Шабан Шаулиќ за во четврток. Според информациите од истрагата, Шабан после судирот на автопатот ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Обвинителството во Германија наложило обдукција на телото на Шабан Шаулиќ за во четврток. Според информациите од истрагата, Шабан после судирот на автопатот ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Поранешниот спикер на косовското Собрание и актуелен претседател на Националниот совет на владејачката Социјалдемократска иницијатива (Нисма), Јакуп Красниќи ...
  сите 79 | | | веќе видена