Белград

  во

  На Технолошко-металуршкиот факултет во Белград синоќа се случи експлозија и изби пожар, нема повредени, но причинета е голема материјална штета. Факултетот од ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Партизан, поради казната од УЕФА, синоќа мораше да го игра без поддршка од навивачите првиот натпревар од групната фаза во Лига европа против АЗ Алкмар во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Партизан за натпреварот против АЗ Алкмар во првото коло од Лигата на Европа имаше забрана за присуство на навивачи, но на стадионот можеа да присуствуваат деца ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед долго се мачеше да го скрши отпорот на Астана во 1. коло од Групата Л во Лигата на Европа, но успеа да стигне до триумф од 1-0 благодарение ...
  сите 69 | | | веќе видена

  По 146 години од воведувањето на железничкиот сообраќај во Македонија, од денес, нашата земја остана без единствената редовна меѓународна линија Белград – ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Партизан игра против Аз Алкмар во првото коло од Лигата на Европа, а стадионот во Белград е исполнет, иако српскиот тим одлежува казна од УЕФА и треба да игра ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Половина од граѓаните на Србија сметаат дека САД и се непријател на Србија, како и дека треба да се градат добри односи и со САД и со Русија, покажа анкетата ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Љубовта која се роди помеѓу двајца натпреварувачи во „Ѕвездите на Гранд“, скопјанката Елена Миленковска и белграѓанецот Александар Гуте Маринковиќ, ќе биде ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Наскоро во Кавадарци почнува традиционалниот интернационален музички фестивал за деца „Гроздоберче“, а во студиото на неговиот основач, Зоран Станоев Дејзи се ...
  сите 15 | | | веќе видена