Аргентина

  во

  Аргентина со Лео Меси досега не успеа да освои трофеј, Аргентинците имаа лош настап на Светското првенство во Русија, Икарди сега повторно е во составот и вели ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Мауро Икарди против Мексико го постигна својот прв гол за националниот тим на Аргентина и најави подобри денови за него во репрезентацијата. Тој последниот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Мауро Икарди против Мексико го постигна својот прв гол за националниот тим на Аргентина и најави подобри денови за него во репрезентацијата. Тој последниот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Мауро Икарди против Мексико го постигна својот прв гол за националниот тим на Аргентина и најави подобри денови за него во репрезентацијата. Тој последниот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Постапката на Никола Груевски да ја напушти земјата со цел да избегне неправеден затвор, чија заднина беше казна затоа што 12 години остана стабилен и цврст во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Мауро Икарди рано утрово го постигна својот првенец во дресот на Аргентина и тоа во победата над Мексико од 2-0. Капитенот на Интер постигна мајсторски погодок ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Aргентина со 2:0 го победи Мексико во пријателски натпревар во Мендоза. Стрелци на погодоците беа Мауро Икарди и Паоло Дибала. Ги нема повеќе Маскерано, Ди ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Историската средбата на лутите ривали Бока и Ривер во финалето на Копа Либертадорес предизвикува огромен интерес и креираше голем број на интересни приказни. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во Јужна Америка особено во Аргентина владеаа вистинско лудило за пресмеката меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс со која ќе биде одлучен новиот шампион во Копа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Двата аргентински гиганти Боја Јуниорс и Ривер Плата за прв пат во исторјата играат финале во Копа Либертадорес, па во Аргентина буквално владее „хаос“ во ...
  сите 16 | | | веќе видена