Аргентина

  во

  Реакциите во фудбалска Аргентина не стивнуваат откако националниот тим одново разочара на стартот на Копа Америка, а иако има уште два натпревари од групната ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во рамки на активностите за збогатување на културна понуда и промоција на алтернативната арт-сцена во Охрид утревечер ќе се одржи промоција на двете нови ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Промоцијата ќе се одржи во кафе-барот „Шила" во Охрид, со почеток од 19 часот. Во рамки на активностите за збогатување на културна понуда и промоција на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Аргентина со пораз од Колумбија од 2-0 го започна својот настап на Копа Америка, пораз кој донесе нови критики на адреса на „гаучосите“ пред се на Лионел Меси. ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Аргентина разочара на стартот на Копа Америка и во воведниот натпревар од групната фаза „Гаучосите“ забележаа пораз од селекцијата на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Во рамки на активностите за збогатување на културна понуда и промоција на алтернативната арт-сцена во Охрид утревечер ќе се одржи промоција на двете нови ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Легендарниот аргентински напаѓач Ернан Креспо призна дека бил разочаран од играта на Аргентина во првиот натпревар од Копа Америка. Гаучосите беа поразени од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Аргентина претрпе шокантен пораз од 2:0 од Колумбија на стартот на Копа Америка, а повеќе од поразот боли безидејната игра која уште еднаш ја прикажаа ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Фотографија од Роналдињо како позира со дрес на аргентинската репрезентација, а потоа и го бакнува разочара многу бразилски фанови, но потоа дознаа дека немале ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Аргентина претрпе шокантен пораз од 2:0 од Колумбија на стартот на Копа Америка, а повеќе од поразот боли безидејната игра која уште еднаш ја прикажаа ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Аргентина имаше лош почеток на новото издание на Копа Америка, поточно загуби од селекцијата на Колумбија со 2-0. „Гаучосите“ одиграа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Аргентина имаше лош почеток на новото издание на Копа Америка, поточно загуби од селекцијата на Колумбија со 2-0. „Гаучосите“ одиграа ...
  сите 14 | | | веќе видена