Аргентина

  во

  Финалето на престижниот јужноамерикански куп Копа Либертадорес ќе биде полето за битка помеѓу лутите аргентински ривали Бока Јуниорс и Ривер Плејт. Поради тоа ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Тим од шпански и аргентински палеонтолошки истражувачи во Аргентина открија добро сочувани остатоци на непознат вид диносауруси , за кои се претпоставува дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оваа година како што е познато во финалето на Копа Либертадорес ќе се сретнат можеби најголемите фудбалски ривали, Бока Јуниорс и Ривер Плата. До првиот ...
  сите 67 | | | веќе видена

  За пет дена на програмата е првиот меч од финалето на копа Либертадорес, прочуениот Суперкласико помеѓу Бока Јуниорс и Ривер Плата. Но уште од сега фудбалската ...
  сите 66 | | | веќе видена