Аргентина

  во

  Освоениот бронзен медал на македонскиот каратист Фаик Весели, на Младинските Олимписки Игри што се одржаа во Буенос Аирес, Аргентина, беше повод за денешната ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона, Чави Ернандез е импресиониран од настапите на својот поранешен соиграч Лионел Меси. Чави повеќе од десет години играше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Стратегот на Јувентус, Масимилијано Алегри имаше пофални зборови за Кристиано Роналдо, но и порача дека мораат да бидат скромни. Алегри е воодушевен од ставот ...
  сите 16 | | | веќе видена

   Гласниот град, напорните луѓе на работа и секојдневните обврски знаат целосно да ја исцрпат енергијата уште пред да заврши работниот ден. Уште полошо е што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Весели освои бронза на Летните младински олимписки игри во Буенос Аирес. Ова е историско постигнување за македонскиот спорт, оти е прв медал освоен на вакви ...
  сите 3 | | | веќе видена