Аргентина

  во

  Познатиот кардиолог и доктор на медицински науки Сашко Кедев и поранешната министерка за култура Ганка Цветанова се искачија на Аконкагва, највисокиот врв во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Познатиот доктор Сашко Кедев и поранешната министерка за култура Ганка Цветанова го развеаа македонското знаме на еден од највисоките планински врвови во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонското знаме се вееше на вториот највисок планински врв во светот. Аконкагва, највисокиот врв во Аргентина, највисок надвор од Азија, го освоија ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Данска и Хрватска со четири бода влегоа во втората рунда на 26. Светкско првенство во ракомет. Пред почетокот на втората фаза овие две селекции имаат најголеми ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Русокос и со извајано мускулесто тело, актерот изгледа пожешко од кога било, а веќе 5 години е во среќна врска со своја колешка, но не планира брак и деца. ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Русокос и со извајано мускулесто тело, актерот изгледа пожешко од кога било, а веќе 5 години е во среќна врска со своја колешка, но не планира брак и деца. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хрватска го освои првото место во нашата група Б на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, откако во последното дерби со 23:19 ја победи Шпанија ...
  сите 44 | | | веќе видена

  По две нерешени средби, ракометарите на Германија со победа ги завршија натпреварите во групата „А“. Денеска против Србија, ко-организаторите на шампионатот ...
  сите 8 | | | веќе видена