Аргентина

  во

  Најважниот фудбалски двобој во историјата на Јужна Америка беше закажан за седми и 28-ми ноември, Бока јуниорс и Ривер плате ќе се борат за титулата најдобар ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Хрватска беше вистински хит на мундијалот кој минатово лето се одигра во Русија, мундијал на кој оваа балканска земја дојде до второто место. За да дојдат до ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Доналд Трамп изјави дека децата родени на американско тло не треба автоматски да добијат државјанство, тврдејќи дека САД се „единствена земја во светот“ која ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Го одбележаа со откривање на бронзена статуа на фудбалската легенда. Марадона го прославви својот 58. роденден, но „промоцијата" на новиот симбол во главниот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ривер Плата и Бока Јонуиорс ќе играат во финалето на Копа Либертадорес и тоа ќе биде прв пат во историјата, а нема сомневање дека не очекува вистински ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Синтија која по потекло е од Аргентина, се занимава со танц, модел е и актерка, но снима и туторијали за вежби со кои открива како и е толку затегнато телото. ...
  | | веќе видена