Аргентина

  во

  Јапонецот Исаму Като патуваше 33 часа од Токио до Буенос Аирес, но по пристигнувањето во главниот град на Аргентина имаше несреќа да заврне многу силен дожд ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Сите навивачи на Бока јуниорс кои не се од Буенос Аирес и немаат каде да преноќат во главниот град на Аргентина, и имаат билет за финалето од Копа ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Првиот финален натпревар од Копа Либертадорес меѓу најголемите ривали Бока Јуниорс и Ривер Плата нема да се одигра денеска поради силното невреме кое го зафати ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Три седмици пред состанокот меѓу американскиот и кинескиот претседател, Доналд Трамп и Кси Џинпинг, Пекинг бележи рекорден извоз и се обидува да најде начин да ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Три седмици пред состанокот меѓу американскиот и кинескиот претседател, Доналд Трамп и Кси Џинпинг, Пекинг бележи рекорден извоз и се обидува да најде начин да ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Доста интересна и навидум чудна ситуација доаѓа од Аргентина во пресрет на едно од најголемите дерби пресметки во светот помеѓу екипите на Бока Јуниорс и Ривер ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Дневниот весник ВЕЧЕР е единствениот медиум од Македонија кој е дел од жирито кое е составено од 180 судии, кои ја имаат таа чест да го дадат својот глас за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Доцна вечерта во сабота од 21:00 часот очите на целокупната светска фудбалска јавност ќе бидат вперени кон Јужна Америка. Се игра големото финале на панданот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Меган Маркл зад себе има холивудска актерска кариера која и обезбедила големи хонорари, а денес е членка на кралското семејство и сопруга на британскиот принц ...
  сите 31 | | | веќе видена