Аргентина

  во

  Охрид, 31. август 2018 (ИНПРЕС) – Доктор специјалист-интернист, бизнисмен, вљубеник во планините, спортист… Од неодамна и на една од најмоќните функции во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Самсунг ја проширува својата палета на монитори за играње игри со претставување на новиот заоблен монитор со “ WQHD “ резолуција и фреквентност на освежување ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Папата Франциско сака Skoda. Чешкиот производител испорача четири специјално подготвени примероци од Rapid Spaceback за дводневната посета на Папата Франциско ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Барса за момент се најде во непријатна ситуација но успеа да се извлече, неговата реакција сигурно би им се допаднала на навивачите на клубот од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Швајцарецот Вернер Јаисли изградил простор наменет за НЛО слетувања во дивината на Аргентина, но интересно е тоа дека тој тврди дека НЛО-дромот е изграден по ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми денеска оствари средба со претставници на културно уметничкото друштво „Каршиака“ кои се организатори на 12-тиот Меѓународен ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Министерот за култура Асаф Адеми, денеска, во просториите на Министерството за култура оствари кратка средба со претставници на културно уметничкото друштво ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Германската влада размислува за обезбедување на вонредна финансиска помош за Турција во позадина на зголемувањето на загриженоста во Берлин дека е можно ...
  сите 14 | | | веќе видена