Аргентина

  во

  Ретко кога се случува коефициентите да се исти, но во случајот на финалето на Копа Либертадорес е токму така. Двата најголеми аргентински клуба од Буенос Аирес ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Дефинитивно нема по луди навивачи од оние на Бока Јуниорс и Ривер Плата. Се и сешто ќе се случува во наредните денови во Буенос Аирес кога овие два ривали ќе ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Шест современи дански филмови од вечерва (20 часот) ќе се прикажуваат во Кинотеката на Македонија. Станува збор за пет играни и еден документарец, продуцирани ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Финалето на престижниот јужноамерикански куп Копа Либертадорес ќе биде полето за битка помеѓу лутите аргентински ривали Бока Јуниорс и Ривер Плејт. Поради тоа ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Тим од шпански и аргентински палеонтолошки истражувачи во Аргентина открија добро сочувани остатоци на непознат вид диносауруси , за кои се претпоставува дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оваа година како што е познато во финалето на Копа Либертадорес ќе се сретнат можеби најголемите фудбалски ривали, Бока Јуниорс и Ривер Плата. До првиот ...
  сите 67 | | | веќе видена