Аргентина

  во

  Фахик Весели освои бронзен медал на Младите олимписки игри кои се одржуваат во Буенос Аирес Аргентина. Македонскиот каратист во полуфиналето загуби од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Првиот медалист на Младинските олимписки игри во Буенос Аирес (Аргентина) за Македонија ќе биде каратистот Фаик Весели. Тој денеска успеа да се пласира во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Нејмар синоќа беше асистент на голот за победа кој го постигна Миранда во самата завршница од Суперкласико пресметката со Аргентина, но наспроти одличниот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бразилците успеаа да ги надиграат Аргентицните во вечното фудбалско дерби, популарното Суперкласико, кое поради промоција на фудбалот, се одржа во Саудиска ...
  | | веќе видена

  Паоло Дибала можеби не играше премногу од почетокот на сезоната, но во последните натпревар полека започна да ја враќа одличната форма. Токму кога се враќаше ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Денешнот ден 17 октомври го обележаа следните нaстани: 1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски социјалист, утопист и филозоф. Без оглед на идеалистичкото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Бразил синоќа ја победи Аргентина со 1:0 со голот на Миранда во третата минута од судиското надополнување. Бразилскиот селектор Тите рече ...
  сите 4 | | | веќе видена