Аргентина

  во

  Денес целиот свет остана шокиран кога утрово се појави веста за исчезнатиот авион на најскапото засилување на Кардиф, Емилијано Сала. Сала за викендот го ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Дали некогаш сте се прашале што значи името на некоја земја? Овие мапи што ги објави порталот Culture Trip го откриваат буквалното значење на имињата на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  1440.- Роден е големиот московски кнез Иван Трети Васиљевич, наречен Иван Велики, кој ја направил Русија многу моќна. По неговото доаѓање на власт, кон Русија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Светската ѕвезда Андре Риу (André Rieu) е несомнено еден од најпопуларните интернационални музичари на нашето време. Насекаде прославен како современиот „крал ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Канадската компанија „Медголд рисорсис“ во јужна Србија, на границата со Бугарија и Македонија, пронашла индикатори дека во таа област има богати наоѓалишта на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Светската ѕвезда Андре Риу, познат како „современиот крал на валцерот“ на 6 јуни ќе одржи концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Тој во Македонија ...
  сите 9 | | | веќе видена