Аргентина

  во

  Марк Маркез доминираше со својата Хонда на Мото ГП трката во Аргентина и заслужено го освои првото место пред своите големи ривали, Валентино Роси и Андреа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Марк Маркез уште еднаш демонстрираше зошто му одговара патеката воРио Ондо и стигна до пол-позиција пред Маверик Вињалес и Андреа Довициозо.Најава за нова ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Барселона пред неколку дена објави дека од страна на навивачите голот на Лионел Меси против Гетафе во 2007 година е избран за најдобар гол во историјата на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Андреа Довициозо ги одблежа првите тренинзи во пресрет на втората трка во МотоГП сезоната, каде во недела ќе се бие битка за Големата награда на Аргентина. ...
  сите 14 | | | веќе видена