Аргентина

  во

  Роџер Вотерс, еден од оснивачите на британската рок група Пинк флојд повика да не се гласа за ,,неофашистите”, како што се, според него, претседателите на САД ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Роџер Вотерс, еден од оснивачите на британската рок група Пинк флојд повика да не се гласа за ,,неофашистите”, како што се, според него, претседателите на САД ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Подолг и посеопфатен состанок на рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп, би можел да биде одржан на маргините на Самитот на Г-20 во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Подолг и посеопфатен состанок на рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп, би можел да биде одржан на маргините на Самитот на Г-20 во ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Подолг и посеопфатен состанок на рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп, би можел да биде одржан на маргините на Самитот на Г-20 во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Грција, Србија, Бугарија и Романија најверојатно ќе се кандидираат за домаќини на Светското фудбалско првенство во 2030 година. Како што пренесуваат грчките ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Јасно е дека идниот Мундијал во 2022 ќе биде во Катар, а во 2026 ќе се одржува во три земји: Канада, САД и Мексико. За неколку години ќе се знае кој ќе биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Идејата Мундијалот да се игра во четири земји на Балканот (Грција, Србија, Романија, Бугарија) е одлична, но прашање е колку инфраструктурата дозволува такво ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Грција, Бугарија, Србија и Романија планираат да се здружат за да поднесат кандидатура за заеднички домаќин на Светското фудбалско првенство во 2030 година, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На состанокот на челниците на Романија, Грција, Србија и Бугарија во Варна, на идеја на грчкиот премиер Алексис Ципрас, дошло до договор овие четири балкански ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Новиот привремен тренер на Реал Мадрид, Сантијаго Солари, со победа стартуваше на клупата на европскиот првак. Аргентинскиот стратег многу брзо падна во втор ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Бока ќе атакува на седмиот, а Ривер на четвртиот трофеј во ова престижно фудбалско натпреварување Финале од соништата на јужноамериканскиот „Копа либертадорес“ ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп сака да постигне трговски договор со кинескиот колега Си Џинпинг во рамките на самитот на „Г-20“ во Аргентина подоцна во ...
  сите 13 | | | веќе видена