Аргентина

  во

  Лионел Меси повторно реши да направи пауза од репрезентацијата откако доби нов тежок и незгоден удар на Светското пррвенство во Русија, а во ситуација кога ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Голема исповест на кондициониот тренер на „Гаучосите“, Елвио Паолоросо. Не можеме да кажеме дека Лионел Меси се наосвојуа трофеи со репрезентацијата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонскиот олимписки комитет упорно ги игнорира резултатите од светските и европските првенства во стрелашство на Јане Џингов и Борјан Бранковски со кои, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лионел Меси не можел да се „прибере“ по најлошиот момент при настапите за Аргентина , тврди Елио Паолоросо, поранешниот фитнес-тренер во јужноамериканската ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со оглед на катастрофалниот Мундијал, „само уште ова им требаше“… Фудбалската репрезентација на Аргентина е обвинета за шверц при преминото на границата после ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонскиот олимписки комитет упорно ги игнорира резултатите од светските и европските првенства во стрелашство на Јане Џингов и Борјан Бранковски со кои, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лионел Меси повторно реши да направи пауза од репрезентацијата откако доби нов тежок и незгоден удар на Светското пррвенство во Русија, а во ситуација кога ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Себастијан Марокин го опишал Синатра како „подобар дилер на кокаин од што пејач“ во едно интервју за угледен бразилски весник. Тој кажал дека американскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Јужна Кореја ќе ги повика Северна Кореја, Кина и Јапонија да поднесат заедничка апликација за организација на Светското првенство во фудбалот во 2030 година. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Македонската Кендо репрезентација ќе го има својот дебитантски настап на претстојното Светско првенство кое ќе се одржи во Инчеон, Јужна Кореја од 14.09 - ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Јужна Кореја ќе ги повика Северна Кореја, Кина и Јапонија да поднесат заедничка апликација за организација на Светското првенство во фудбалот во 2030 година. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претходно, намерата заеднички да бидат домаќини на Мундијалот во 2030 година од европскиот континент најавија Велика Британија со Ирска, како и Шпанија со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Јужна Кореја ќе ги повика Северна Кореја, Кина и Јапонија да поднесат заедничка апликација за организација на Светското првенство во фудбалот во 2030 година. ...
  сите 26 | | | веќе видена