Ангела Меркел

  во

  Германската канцеларка Ангела Меркел апелираше до своите граѓани да ги ограничат своите социјални контакти и да патуваат минимално, откако во земјата е ...
  сите 764 | | | веќе видена

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, им порача на своите сонародници да ги ограничат социјалните контакти и да го сведат патувањето на минимум, откако беше ...
  сите 764 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел испрати порака до своите сонародници да ги ограничат социјалните контакти и да го намалат патувањето на минимум, откако ...
  сите 764 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел испрати порака до своите сонародници да ги ограничат социјалните контакти и да го намалат патувањето на минимум, откако ...
  сите 764 | | | веќе видена

  Американскиот претседател навести дека може да ја напушти земјата ако загуби од Џо Бајден на изборите на 3 ноември. „Политико“ наведува некои од веројатните ...
  сите 31 | | | веќе видена

  1 Да не претерува малку Заев со она „нашите браќа и пријатели од Бугарија“? Така ли е напишано во Договорот за добрососедство? Дека ние треба нив да ги викаме ...
  сите 31 | | | веќе видена