Ангела Меркел

  во

  Во пресрет на посетата на Ангела Меркел на Атина, која освен со претседателот и премиерот на Грција ќе се сретне и со лидерот на Нова демократија, ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Амбасадорот на САД во Атина, Џефри Пјат, на денешната средба со грчкиот заменик-шеф на дипломатијата Јоргос Катругалос ја реафирмирал американската поддршка за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во пресрет на посетата на Ангела Меркел на Атина, која освен со претседателот и премиерот на Грција ќе се сретне и со лидерот на Нова демократија, ...
  сите 591 | | | веќе видена

  Во пресрет на посетата на Ангела Меркел на Атина, која освен со претседателот и премиерот на Грција ќе се сретне и со лидерот на Нова демократија, ...
  сите 592 | | | веќе видена

  Во пресрет на посетата на Ангела Меркел на Атина, која освен со претседателот и премиерот на Грција ќе се сретне и со лидерот на Нова демократија, ...
  сите 592 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел и уште неколку германски политичари биле на мета на 20-годишен хакер кој што упаднал во приватните мејлови и телефонските ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Позитивните аспекти на Преспанскиот договор и перспективите на Стратешкиот дијалог меѓу Грција и Соединетите Американски Држави денеска биле во фокусот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Притворениот 20-годишен Германец поради кражба на податоци од големи размери им рекол на истражителите дека дејствувал самостојно и оти бил бесен поради ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Притворениот 20-годишен Германец поради кражба на податоци од големи размери им рекол на истражителите дека дејствувал самостојно и оти бил бесен поради ...
  сите 10 | | | веќе видена