Ангела Меркел

  во

  Француските медиуми опширно пишуваат за дадената согласност на Македонскиот парламент за промена на Уставното име на Република Македонија во Република Северна ...
  сите 24 | | | веќе видена

  – Утрово добив честитка од Ангела Меркел и таа вети дека ќе помогне во земјава да дојде голема германска инвестиција која бара локација во регионот. Премиерот ...
  | | веќе видена | слични

  Првата честитка од Грција до македонскиот премиер за изгласаните уставни измени пристигна од грчкиот премиер, додека пак успешно завршениот процес кај нас, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Првата честитка од Грција до македонскиот премиер за изгласаните уставни измени пристигна од грчкиот премиер, додека пак успешно завршениот процес кај нас, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фото: mkd.mkПрвата честитка од Грција до македонскиот премиер за изгласаните уставни измени пристигна од грчкиот премиер, додека пак успешно завршениот процес ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во соопштението на шефот на германската дипломатија Хајко Мас се изразува очекување дека и Грција ќе даде согласност за Договорот од Преспа и дека Македонија ...
  | | веќе видена | слични

  Членови на германската влада повторно овие денови биле приморани да менуваат планови поради дефект на владини авиони, откако германската канцеларка Ангела ...
  сите 37 | | | веќе видена