Ангела Меркел

  во

  Европската Унија сака да ја преземе одбраната на надворешните граници на одделни земји за да овозможи влез на мигранти, изјави унгарскиот премиер, Виктор ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Таков беше поздравот на гостите што одеа на визита во куќата на славеникот Петре, на пример. На визита не се оди поканет. Секој познат и роднини одат на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претстојниот референдум претставува одлучувачки патоказ за натамошниот пат на земјата кон ЕУ, но сепак Македонците се тие кои треба сами да одлучат во која ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија, Хајко Мас, утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија на покана ...
  сите 141 | | | веќе видена

  По денешните средби во Скопје, американскиот државен секретар за одбрана индиректно укажа на руското влијание во државата Секретарот за одбрана на САД Џим ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави денеска дека Европската унија сака од некои од нејзините членки да ја преземе одбраната на надворешните граници, со цел ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел планира да го разреши директорот на федералната безбедносна служба БФВ, Ханс Георг Мазен, поради неговите наводни врски и ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел планира да го разреши директорот на федералната безбедносна служба БФВ, Ханс Георг Мазен, поради неговите наводни врски и ...
  сите 38 | | | веќе видена