Ангела Меркел

  во

  Во Париз денеска со повеќе најавени манифестации ќе се одбележи 100-годишнината од крајот на Првата светска војна. Повеќе од 80 шефови на држави и влади на ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Во главниот град на Франција започна церемонијата по повод одбележувањето на 100 години од крајот на Првата светска војна. Повеќе од 80 шефови на држави и ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Француската Република, каде на покана на ретседателот на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Во Париз денеска со повеќе најавени манифестации ќе се одбележи 100-годишнината од крајот на Првата светска војна. Повеќе од 80 шефови на држави и влади на ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Париз денеска ќе биде домаќин на повеќе од 70 шефови на држави од целиот свет по повод стогодишнината од крајот на Првата светска војна и потпишувањето на ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон и германската канцеларка Ангела Меркел ставија знак за помирување за почетокот на настаните за одбележување на ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Денеска се одбележува 100 години од завршувањето на Првата светска војна, а централната манифестација ќе биде одржана во Париз со присуство на повеќе од 80 ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Француската Република, каде на покана на ретседателот на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Во Париз, на покана на претседателот Емануел Макрон ,  пристигнаа претседателите Владимир Путин , Доналд Трамп , Реџеп Таип Ердоган , Ангела Меркел , Џастин ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Француската Република, каде на покана на Претседателот на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Француската Република, каде на покана на ретседателот на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Француската Република, каде на покана на ретседателот на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Париз денеска ќе биде домаќин на повеќе од 70 шефови на држави од целиот свет по повод стогодишнината од крајот на Првата светска војна и потпишувањето на ...
  сите 244 | | | веќе видена