Ангела Меркел

  во

  Како процесот за ратификација на договорот од Преспа се приближува кон завршната фаза, така зачестуваат  пораките од клучните европски инстанци, колку е важно ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев постигна договор со Беса на Билал Касами, потврди портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Тој не откри за што се договориле Заев и ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Постигнат е договор и двајцата пратеници од Беса ќе гласаат за уставните измени. Нивните барања најверојатно ќе бидат дел од некои идно законско решение, но не ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Претседателот на Грција воопшто не го спомна Договорот од Преспа, ниту пак говореше за т.н. грчки национални прашања. При дводневната посета во Атина ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Грчката полиција вчера фрлила солзавци на мала група активисти од левицата кои протестираа поради посетата на германската канцеларка Ангела Меркел во Атина. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Од голем интерес за Германија е Грција, не само да остане член на Европската Унија, туку и да биде нејизна силна членка, изјави денеска во Атина германската ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Грчката полиција вчера фрлила солзавци на мала група активисти од левицата кои протестираа поради посетата на германската канцеларка Ангела Меркел во Атина.Се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас ги повика Соединетите Американски Држави (САД)да не се мешаат во прашања поврзани со европската енергетска ...
  сите 16 | | | веќе видена

  По средбата на Ангела Меркел со Алексис Ципрас, германската канцеларка се фокусираше во однос на Договорот од Преспа.На прес-конференцијата по средбата со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Од голем интерес за Германија е Грција, не само да остане член на Европската Унија, туку и да биде нејзина силна членка, изјави денеска во Атина германската ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Од голем интерес за Германија е Грција, не само да остане член на Европската Унија, туку и да биде нејизна силна членка, изјави денеска во Атина германската ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел му се заблагодари на грчкиот премиер Алексис Ципрас за Договорот од Преспа и кажа дека тоа не е добро само за Северна ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Од голем интерес за Германија е Грција, не само да остане член на Европската Унија, туку и да биде нејизна силна членка, изјави денеска во Атина германската ...
  сите 25 | | | веќе видена

   За сите нас во Европа е добро да има важна разврска овде во однос на прашањето за Северна Македонија, но за тоа предуслов е храбриот пристап, рече германската ...
  сите 25 | | | веќе видена

  За сите нас во Европа е добро да има важна разврска овде во однос на прашањето за Северна Македонија, но за тоа предуслов е храбриот пристап, рече германската ...
  сите 29 | | | веќе видена

  За сите нас во Европа е добро да има важна разврска овде во однос на прашањето за Северна Македонија, но за тоа предуслов е храбриот пристап, рече германската ...
  сите 31 | | | веќе видена

  За сите нас во Европа е добро да има важна разврска овде во однос на прашањето за Северна Македонија, но за тоа предуслов е храбриот пристап, рече германската ...
  сите 31 | | | веќе видена

  За сите нас во Европа е добро да има важна разврска овде во однос на прашањето за Северна Македонија, но за тоа предуслов е храбриот пристап, рече германската ...
  сите 39 | | | веќе видена