Ангела Меркел

  во

  Под силни безбедносни мерки, со закажани протести, но и забрана за собири, со средби со грчкиот државен врв и веројатно со Договорот од Преспа меѓу темите на ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Ратификацијата на Договорот од Преспа во Грција, ќе почне откако ќе завршат уставните измени кај нас и резултатот ќе биде соопштен до официјална Атина, додека ...
  сите 558 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров истакна дека преговорите со Беса бараат голем ангажман, затоа што потоа треба да се пеглаат односите и ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Процесите за ратификација на Договорот од Преспа во Грција, ќе почнат веднаш откако кај нас ќе завршат уставните измени и резултатот ќе биде соопштен од ...
  сите 559 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел е во дводневна посета на Грција. На агендата – економските реформи и спорот за името со Македонија. Должничката криза ги ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел е во дводневна посета на Грција. Состанокот со Грчкиот опозициски лидер Киријакос Мицотакис ќе се одржи во резиденцијата ...
  сите 100 | | | веќе видена